Postoji li odnos koji je dublji, koji u sebi nosi više ljubavi, a koji je ponekad toliko “težak”, nego što je odnos očeva i sinova?
Svet je stvoren na odnosu oca i sina. Od njega, čini mi se nekako i zavisi.
On nije uvek lak ali je neraskidiv.
Saznajte: U pripremi preko 50 domaćih serija!
Jednu takvu priču donosi reditelj i scenarista Miroslav Momčilović. Svojim novim ostvarenjem „Vikend sa ćaletom“, on ulazi u suštinu tog odnosa.
Na početku vidimo jednog oca, koga je sudbina odvela pogrešnim putem, sa svojim sinom nije u kontaktu sve do momenta koji njegov život dovodi do prelomnog trenutka. Tada se, kao svaki otac koji se kaje zbog svojih postupaka, seti svog zaboravljenog sina, i pokušava da nadoknadi izgubljeno vreme.
U 72 sata koliko ima sa svojim sinom, taj otac na pogrešnom putu, upoznaje svog sina koji ima 11 godina, WI-FI dete nezainteresovano za životne vrednosti svoga oca.
I u tome je pravi zaplet ove priče.
Na početku smešno, na kraju tužno, ovaj film nas vodi kroz to ponovno upoznavanje dva muškarca, „dva roda najrođenija“.

Miroslav Momčilović je sasvim lepo izabrao glumačku postavu. Uloga oca je pisana za Nenada Jezdića i to se vidi odmah. Njegov lik je vidljiv u svim scenama i on ga nosi nekako prirodno.
Mali Vasa Vraneš u ulozi sina nadopunjuje lik Nenada Jezdića jednostavno, lako, da izgleda da glume i nema.
Još jednu značajnu ulogu za celokupnu priču igra i sjajni Bane Vidaković. U ostalim ulogama, ali ne nevažnim za priču pojavljuju se Katarina Radivojević, Svetlana Bojković, dok posebnu romantičnu notu celom ostvarenju u svega jednoj sceni daje Džej.
Žanrovski posmatrano „Vikend sa ćaletom“ se kreće po tankoj liniji između komedije i drame. Publici ne nudi lake gegove, mada ima i njih, a dramske scene su veoma upečatljive.
Na kraju, ovo je film koji svakako vredi pažljivo pogledati i izvući pouku koju nosi, a koja bi mogla biti narodna poslovica koja kaže „dok živiš, dolikuje ti da se nadaš“.
Pratite nas i na društvenim mrežama – Facebook, Twitter, Instagram, Youtube.